Ноутбук зависає — завантаження Bios — Не завантажується ноутбук

Ноутбук зависає — завантаження Bios — Не завантажується ноутбук

Рубрики :Статті

Перед тим, як ноутбук завантажить встановлену операційну систему, відбувається завантаження BIOS. Дана система складається з декількох міні програм, які забезпечують перевірку апаратного забезпечення ноутбука або простими словами — перевіряють працездатність всіх підключених пристроїв до комп’ютера.

Ноут зависає при завантаженні BIOS?

У разі зависання BIOS подальше завантаження система припиняється і необхідно шукати причину неполадки.
Для початку вимкніть усі зовнішні пристрої, які можуть бути приєднані до ноутбука: флешки, портативні модеми, мишку і т.п.
Тепер знову включаємо ноутбук і пробуємо зайти в систему BIOS за допомогою кнопки Видалити. Там слід відключити заставку-логотип, щоб було видно, на якому етапі гальмується завантаження. Відключення логотипу в кожній системі BIOS індивідуально, тому дати якихось універсальних порад не вийде. Єдине — шукайте поєднання слів: «повний екран логотип» і навпроти нього ставите Off, таким чином, логотип відключений і у вас є можливість побачити весь процес завантаження. Після чого знаходите в Інтернеті способи вирішення, неполадки.
Якщо завантаження ноутбука висне на логотипі і в BIOS зайти не вдається, то доведеться діяти навмання. Пробуємо відключати оперативну пам’ять і знову завантажувати ноутбук, не допомагає, то ставимо «оперативку» і відключаємо, CD / DVD-привід, якщо і це не допомагає, то добираємося до вінчестера. Таким чином, знаходимо причину неполадки. Найчастіше вона криється в тому, що нещільно знаходяться в роз’ємах елементи ноутбука, також можуть бути причини в помилках оперативної пам’яті, або в вінчестері. Якщо проблеми в ОЗУ і жорсткому диску, то спосіб вирішення проблеми — їх зміна на нові.
Ще однією причиною зависання ноутбука на стадії завантаження BIOS є погана збірка операційної системи, при установці якої був порушений завантажувач. Для виправлення цієї неполадки необхідно використовувати диск з встановленою операційною системою і за допомогою нього увійти в консоль відновлення клавішею R і вибрати там команду FIXBOOT (виправлення завантаження).
Трохи докладніше про те, як потрапити в консоль відновлення і де там натискати R. У BIOS ставите завантаження з диска і вставляєте диск з операційною системою. Далі чекаєте, коли почнеться завантаження, і вам запропонують на вибір кілька команд: Встановити Вікна, Здійснити фрагментацію диска, Запустити консоль відновлення. Кожній команді відповідає певна клавіша, вони будуть вказані навпаки команд. R Кнопка запускає консоль відновлення. Після запуску консолі вам пропонується ввести необхідну команду. Вводите «FIXBOOT» і чекаєте, поки система не виправить помилки. Потім перезавантажується, все готово.

Якщо вас зацікавило щось з даної статті або у вас є запитання, Ви можете звернутись до нас за допомогою сторінки «Контакти»