Проблеми із зображенням

  • -

Проблеми із зображенням

Category : Статті

Проблеми із зображенням
Робота на ноутбуці йде неспішним ходом і раптом на екрані виникають різні артефакти у вигляді квадратиків, смужок, гуртків. Ця неприємна несподіванка стопорить всю роботу.

 

Що робити в цьому випадку?

Причини даної неполадки можуть мати кілька пояснень.
Можливо відеокарта вашого ноутбука перегрілася. При появі глюків варто перевірити температуру. Зробити це можна за допомогою різних програм. Наприклад, HWMonitor або Everest. Вони покажуть вам, яка температура у відеокарти, вінчестера і процесора. Якщо температура відеокарти перевищує 80 градусів, то ймовірна причина неполадок – перегрів. Тоді варто вжити заходів по охолодженню ноутбука:

  • Підняти задній торець ноутбука, підставивши під нього якусь підставку.
  • Поставити ноутбук на спеціальну охолоджуючу підставку.
  • Зайнятися очищенням системи охолодження ноутбука від пилу і бруду, тому що це одна з головних причин перегріву
  • Замінити стару термопасту на процесорі відеокарти на нову.

Буває, що температура відеокарти в нормі, але спотворення зображення все одно присутній.
Можлива причина – перегрів НЕ відеокарти, а відеопам’яті. У цьому випадку теж варто зайнятися заходами охолодження ноутбука.
Температура знаходиться в межах норми, а ноутбук вичищений від бруду і пилу уздовж і поперек, але квадрати і смуги на екрані – все такі ж постійні гості, як і раніше. Тоді варто перевірити працездатність самої відеокарти. Зробити це можна за допомогою зовнішнього монітора. Беремо звичайний монітор і підключаємо до ноутбука в роз’єм VGA. Після включення ноутбука доведеться переключитися між монітором ноутбука і зовнішнім екраном, зробити це можна в ручну за допомогою клавіш. У різних ноутбуків ці клавіші свої Але як правило вони знаходяться між F1-F12. Затискається клавіш Fn + одна з клавіш F.
Якщо на зовнішньому екрані зображення гарне і без різних неприємних артефактів, то проблема криється в шлейфі, яким з’єднується відеокарта з матрицею, або в самій матриці. Ще одна ознака неполадок шлейфу – при русі кришки глюки екрану змінюються. Шлейф міг бути нещільно застромлять в роз’єм, і його варто просто витягти із гнізда і приєднати знову. Рідше буває проблема в всередині шлейфу – можуть перетертися проводки всередині, тоді необхідно замінити шлейф на новий. Ознаками неполадки матриці є смуги з обох боків монітора, від натискання на які вони змінюються. При неполадках в матриці потрібно її заміна.
У разі якщо на зовнішньому моніторі з’являється така ж абракадабра, що і на моніторі ноутбука, то проблема в самій відеокарті. У цьому випадку її слід або замінити, або пробувати прогріти її чіп. Прогрів чіпа відеокарти – справа ризикована, тому якщо зважилися на цей метод ремонту, то будьте обережні. Необхідно розкрутити задню панель ноутбука, оголивши його внутрішні елементи. Знайти відеокарту і витягнути з роз’єму. Далі слід прибрати сліди термопасти з радіатора і чіпа відеокарти. Зробивши очищення, беремо фольгу і накриваємо нею відеокарту, прорізавши віконце для чіпа. Фольга використовується для того, щоб не спалити інші частини плати. Для прогрівання використовується будівельний фен, у якого є регулювання температур. Виставляємо температуру в межах 220-250 градусів і прогріваємо кілька хвилин. Потім даємо охолонути, змащуємо чіп новим шаром термопасти і міцно притискаємо відеокарту до радіатора.
Прикручуємо шурупами і перевіряємо роботу відеокарти. Якщо все залишилося без змін, то варто звернутися в сервісний центр. Вони проведуть тестування і в разі необхідності поставлять нову відеокарту.

Звернутися до нас ви можете за допомогою сторінки “Контакти”.