Уразливість «південного мосту»

Уразливість «південного мосту»

Рубрики :Статті

Експлуатація мобільного комп’ютера, байдуже якої фірми (будь то Acer, Samsung, Sony, або ж Apple) і незалежно від моделі, може принести неприємний сюрприз у вигляді виходу з ладу «південного моста», який розташовується на материнській платі.

Проводячи аналіз звернень до сервісного центру ремонту, на даний тип несправності припадає близько третини всіх ремонтних випадків. При цьому виділити продукцію якогось певного виробника в гіршу сторону не представляється можливим, так як цей дефект може спіткати як дорогий ексклюзивний ноутбук (наприклад, Sony VAIO, Toshiba), так і бюджетні моделі мобільних комп’ютерів (наприклад, таких виробників, як Acer, Fujitsu-Siemens, і ін.).

У деяких випадках вигорання «південного моста» може відбуватися в супроводі невеликого вогню або ж диму — тобто вигоряння чіпа відбувається в буквальному сенсі слова.
Будь-яка поломка ноутбука не доставляє радості його власнику, але вигоряння «південного моста» ускладнюється ще й тією обставиною, що часто провини користувача у виникненні даної несправності немає, тільки цей вид поломки багатьма виробниками вважається як негарантійний випадок, і клієнтові пропонується здійснювати ремонт за свої гроші .

Через що ж відбувається вигоряння «південного моста» і як цю несправність можна запобігти? Більшість випадків поломки «південного моста» відбувається «з вини» різного роду USB пристроїв, при цьому самі ці пристрої можуть бути цілком працездатні і не мати будь-яких дефектів. Причина насправді банальна і проста — виникнення статичної напруги в момент підключення пристрою до USB порту. У перший момент користувач може спостерігати раптове виникнення великої кількості помилок у роботі різних пристроїв, слідом за цим операційна система перестає реагувати на команди користувача і зависає. При подальшій примусової перезавантаження ноутбук може включитися на кілька хвилин, але знову йде в зависання або ж просто несподівано вимикається.

Другою причиною вигоряння є невмілі дії користувачів, які слабо орієнтується в правильності підключення додаткових USB пристроїв або аксесуарів. Йдеться про тих пристроях, яким недостатньо харчування USB порту і необхідну енергію для своєї роботи вони беруть від промислової електромережі. Незнання (або ж ігнорування) цієї особливості, при підключенні такого пристрою без забезпечення його необхідним живленням і є причиною вигоряння «південного моста».
Пам’ятайте, що симптомами швидкого виходу з ладу південного моста є непрацездатність одного або декількох USB портів, а також підвищене нагрівання комп’ютера при його роботі.

Для того щоб подати заявку на ремонт, перейдіть на сторінку «Контакти».