Чому повільно вимикається комп’ютер?

Чому повільно вимикається комп’ютер?

Рубрики :Статті

Кожен, у кого є персональний комп’ютер і всім відома операційна система Windows XP, хоча б раз за всю історію спілкування зі своїм залізним товаришем стикався з такою проблемою як повільне завершення роботи комп’ютера. І тут же виникало питання: «Чому повільно вимикається комп’ютер?». Час кличе вже робити інші справи, а комп’ютер в роздумах з приводу виключення. Варто пам’ятати, що комп’ютер — техніка складна і для коректного вимикання принцип «Повернув вимикач, і все» не підходить.

Причини повільного виключення комп’ютера можуть бути різні. Одна з найчастіших — це старі драйвера. Щоб цього уникнути, слід своєчасно оновлювати драйвера, які періодично випускає виробник апаратних засобів. А також стежити за тим, щоб драйвера «чітко» підходили до встановлюваного обладнання.

Але є й інші причини. Наприклад, комп’ютер коректно завершує роботу, але при цьому час вимикання тягнеться болісно довго. Можливо, проблема криється в роботі термінальних служб (служб терміналів). Часом багато термінальні служби знаходяться в робочому режимі за замовчуванням, хоча Ви ними не користуєтеся. І при завершенні роботи комп’ютера потрібно чимало часу, щоб їх завершити. Отже, необхідно вимкнути ті служби, які не використовуються Вами в роботі з комп’ютером.

Для цього робимо наступну послідовність дій: Пуск> Виконати і у вікні вводимо services.msc. Потім знаходимо в списку служб терміналів, подвійним клацанням миші відкриваємо рядок і в графі «Тип запуску» ставимо «Відключений» (Disabled) або «Вручну» (Manual). Для профілактики і прискорення завершення роботи операційної системи Windows XP можна відмовитися від очищення віртуальної пам’яті. Зробити це слід за наступною схемою: пуск-Виконати, де вводимо gpedit.msc. Далі робимо такі дії: Конфігурація комп’ютера -> Конфігурація Windows -> Параметри безпеки -> Локальні політики -> Параметри безпеки. Справа знаходимо Завершення роботи: очищення сторінкового файлу віртуальної пам’яті і там ставимо галочку Відключений. Не варто забувати, що велика кількість програм що працюють перед вимиканням вимагає від операційної системи з початок завершити їх роботу, і потім вже приступити до завершення своєї роботи.

Іноді проблема виключення комп’ютера вирішується за допомогою оновлень Service Pack для Windows XP.
А буває, що комп’ютер не просто повільно вимикається, а зависає, змушуючи ще більше нервувати свого користувача. Причиною такого зависання може бути проблема в роботі системи управління живленням. Для її вирішення необхідно в Свойствах Екрану у вкладці «Заставка» змінити параметри харчування на «Дозволити підтримку розширеного управління живленням».

Чому повільно вимикається комп’ютер? Як бачите, причин може бути багато. Для пошуку вірного рішення починайте з простого — завершіть роботу всіх програм і закрийте усі вікна. Якщо це не допомогло, то звертайтеся в сервісний центр ремонту комп’ютерів. Або телефонуйте нашим фахівцям по телефону (098) 622-18-64.