Правила догляду за ноутбуком

Правила догляду за ноутбуком

Рубрики :Статті

Одна з найбільш вразливих частин ноутбука — вінчестер. Оскільки читаюча головка «гуляє» над інформаційною пластиною на відстані приблизно в 4000 разів меншій, ніж товщина волосини людини, то будь-яке зіткнення залишає дефекти. Після чого у вашому жорсткому диску почнеться незворотний процес руйнування. Тому намагайтеся не трясти включений ноутбук, не переносите його під час роботи. Якщо все ж на екрані з’явилася англійська напис про необхідність замінити жорсткий диск, але, натиснувши клавішу F1, ваш потерпілий «товариш» мало помалу запускається, ситуація небезнадійна. Звичайно, швидше за все, вінчестер почав «сипатися», тому постарайтеся тримати всю важливу інформацію на інший носій.

Ще одна з частих поломок ноутбука — клавіатура. Здавалося б, що тут особливого? Багато користувачів дуже сильно б’ють по клавішах, розбиваючи їх. Крім того, якщо розлити каву або чай на клавіатуру, це може привести до наслідків, які вимагають немаленьких фінансових вкладень. Якби ви залили клавіатуру звичайного настільного комп’ютера, біда була б не настільки велика, так як найстрашніше, що може трапитися, — це покупка нової. Але під клавішами ноутбука заховані життєво важливі органи, наприклад, материнська плата, і розлита рідина обов’язково добереться до неї. В такому випадку першим і самим правильним кроком буде термінове виключення ноутбука аж до витягування акумулятора.

Наступний момент, в якому господарі ноутбуків створюють собі чимало проблем, — гнізда і роз’єми. Часто, в поспіху підключаючи різного роду пристрої, що використовують USB-вхід, наприклад, цифрові фотоапарати, відеореєстратори, флешки, користувачі неправильно з’єднують кабель з комп’ютером, що призводить до деформації самих роз’ємів.

Також якщо ваш ноутбук тривалий час знаходився в холоді, зайшовши в приміщення з ним, не поспішайте включати його. Через великий перепад температури може виникнути конденсат, що буде рівнозначно потраплянню рідини всередину комп’ютера.

І, нарешті, якщо все ж ваш переносний комп’ютер вийшов з ладу, не впадайте в паніку, краще віднесіть його професіоналам в сервісний центр.