Бережіть ноутбуки від грози

  • -

Бережіть ноутбуки від грози

Category : Статті

Почалася весна і при настільки різкій зміні погоди і таких різких перепадах температур до нас прийшли грози. Хоча рекордсменом за кількістю гроз за рік на Землі є Флорида, але наші регіони теж схильні до цього явища. А для того, щоб вивести з ладу ноутбук достатньо всього одного випадку. Частішають випадки виходу ноутбуків з ладу, через дії блискавки – грозових розрядів на ноутбуки. Треба відзначити, що впливає не пряме попадання блискавки в ноутбук, в такому випадку від нього навряд чи щось залишилося крім попелу. А ось що відбувається з ноутбуком під час грози, розглянемо нижче.

Як відомо механізм виникнення блискавок наступний, під час грози хмари наелектризовані відносно один одного і відносно землі до такої міри, що між ними відбуваються електричні розряди величезної сили, здатні руйнувати і спалювати. Теж відбувається з синтетичними речами, які ви носите, вони заряджаються і якщо роздягатися в темряві можна разом з тріском побачити електричні розряди, тобто мікро блискавки. Ці розряди відбуваються за рахунок скупчення заряду до такого критичного рівня, що за рахунок різниці потенціалів між двома різно зарядженими об’єктами, тобто хмарою і землею відбувається розряд блискавки.
Треба розуміти, що електронна апаратура виходить з ладу не через пряме попадання блискавки, а через наведеної напруги дуже високого потенціалу. Наводиться електричний потенціал практично у всіх електропровідних матеріалах, які виступають в даному випадку в якості прийомної антени. І всі нижче перераховані складові прямопропорційні величині амплітуди наведеної напруги – сила і близькість розряду блискавки, довжина і товщина дроту, відсутність ізолюючих перешкод, плюс наявність штучного електромагнітного поля (електромережу, канали зв’язку). Таким чином, поряд вдаривша блискавка може просто вивести з ладу працюючий ноутбук. Залежно від сили і близькості розряду навіть не підключений ноутбук може вийти з ладу, настільки високим може бути наведена напруга. Тому під час грози краще відключити лептоп від мережі, а краще взагалі знеструмити повністю. Немає такої роботи, заради якої варто було б ризикувати своїм улюбленцем і помічником. Тому при наближенні грози, завершуйте всі роботи, відключайте від мережі і вимикайте повністю ноутбук.

Потім закрийте його, витягніть з гнізд шнур живлення, навушники, флешки пам’яті і т.п., а якщо лептоп підключений до виділеної лінії, то обов’язково треба відключити мережевий кабель, так як найчастіше виходять з ладу мережеві карти, які в ноутбуці розташовуються на материнській платі. Тому є ризик втратити всю материнську плату. У тому випадку якщо навіть виходить з ладу тільки мережева картка, а материнська плата не пошкоджена, то стабільність роботи материнської плати з локальним пошкодженням ніхто не зможе гарантувати.
Якщо користувач прислухається до всіх рекомендацій, які наведені в цій статті, то тоді він зможе уникнути багато неприємностей і вберегти ноутбук від неприємних наслідків грози.