Порівняння брендів популярних виробників ноутбуків. Частина 1.

  • -

Порівняння брендів популярних виробників ноутбуків. Частина 1.

Рубрики :Статті

Цікаве питання, яким часто задаються користувачі: якої фірми ноутбук вибрати? Адже в цілому, будь-який виробник випускає ноутбуки всіх цінових категорій,
від зовсім простих і бюджетних, до дорогих і продуктивних ультрабуків.

Даною статтею хочемо зробити невеликий зрівнювальний аналіз. Обмовимося відразу, на критику, чітку достовірність і смаки кожного — не претендуємо.
Стаття пишеться виключно як НАШ огляд, на підставі досвіду, ремонтопридатності моделей, ну і невеликих порівняльних характеристик.

За основу візьмемо п’ятірку популярних брендів виробників:

1. Samsung.
2. Acer.
3. Asus.
4. HP.
5. Toshiba.

Трохи про виробників:

SAMSUNG.
Корейська компанія — виробник електроніки, напівпровідників,
телекомунікаційного обладнання, чіпів пам’яті, РК матриць, моніторів, мобільних телефонів і ноутбуків.
Основна діяльність Samsung Electronics: Device Solution ( «Напівпровідники і ЖК-дисплеї»), Digital Media ( «Цифрові медіа-технології»), Digital Appliance ( «Побутова техніка»),
а також Telecommunication Network ( «Інформаційні технології та телекомунікації»).

Acer.
Acer — одна з найбільших тайваньських компаній з виробництва комп’ютерів, супутніх пристроїв і мобільної електроніки.
Активно розвиваючись, Acer купує компанію E-Ten Information Systems, що виробляла комунікатори Glofiish, тим самим відкривши для себе нові ринки. Далі були вигідні покупки Gateway Inc. (З їх брендом недорогих ПК eMachines) і Packard Bell, що істотно розширили глобальну присутність компанії, одночасно зміцнюючи її позиції в США і Європі.
В Україні компанія Acer користується популярністю, розділяючи перше місце за обсягом продажів мобільних комп’ютерів.

Asus.
Asus.
Тайванська компанія Asus була заснована 2 квітня 1990 року чотирма інженерами (MT Liao, Ted Hsu, Wayne Hsieh і TH Tung), що працюють до цього в компанії Acer. Назва торгової марки було обрано не випадково — це остання частина слова Pegasus (Пегас), гордого і граціозного міфологічного персонажа, який в грецькій міфології є символом успіху.
Саме Asus випустила перший нетбук під назвою Asus EeePC 701 (три «Е» означають «Easy to learn, Easy to play and Easy to work.»), Давши величезний поштовх іншим виробникам. Компанія досі є «законодавцем мод» у цьому класі пристроїв. А застосування продуманого виробником розгону в ігрових серіях лептопів, робить Asus популярним серед геймерів усього світу.

HP (Hewlett-Packard)
HP випускає ноутбуки під декількома торговельними марками, серед яких: HP Omnibook — ноутбуки для бізнесу, HP Pavilion — мультимедійні ноутбуки,
HP Compaq — недорогі ноутбуки сегмента SOHO (Small office / home office — малий офіс / домашній офіс), HP Mini — нетбуки і субноутбуки, HP ProBook — універсальні ноутбуки сегмента SOHO і корпоративні ноутбуки, HP EliteBook — професійні корпоративні ноутбуки, HP TouchSmart — сенсорні ноутбуки, HP Envy — ігрові та мультимедійні ноутбуки, Folio — ультрабуки.

Toshiba.
Toshiba Corporation — великий міжнародний концерн, що працює в області електротехніки, електроніки, енергетичного устаткування, медичного обладнання. Компанія була створена в 1939 році з двох фірм: Tanaka Engineering Works і Hakunetsu-sha & Co.
Ноутбуки Toshiba поділяються на кілька серій. В першу чергу, це універсальні апарати серії Satellite. Для бізнес-користувачів є лінійки Toshiba Tecra і Portege. Широко відомі також і ноутбуки Toshiba DTR-класу, що продаються під торговою маркою Qosmio.

Тепер подивимося на ноутбуки широким поглядом. Що це по суті? Ноутбук це набір друкованих плат, адаптованих під певний формат, формат пам’яті, процесора і інших комплектуючих.
Виходить що якість (а зокрема його поломкостойкость і ремонтопридатність) залежить від якості друкованої плати і ось тут у гру вступає виробник.

Якість плат (друкованих).

Виходячи з мого міркування, кращу плату зробить той, хто займається безпосередньо цим.
Компанія SAMSUNG спеціалізується на напівпровідниках, а на даному етапі розвитку займається взагалі всім. Від телефонів, до стіралних машин. Так, на ринку смартфонів і планшетів
SAMSUNG зайняв гідне місце, але ось ринок ноутбуків навряд чи за ними. Так наприклад компанія Acer і Asus, котрі на даним момент являють лідерами на ринку ноутбуків,
і не тільки! Скажімо компанія Asus виробляє різні інші комплектуючі для ПК, материнські плати Asus дуже непогано якості і позитивно оцінюються серед геймерів
(Сама об’єктивна оцінка).

Що ж коса компанії Toshiba, тут не однозначно, ноутбуки серії Satellite мені не здалися лідером серед інших брендів, але Toshiba має інші переваги, про які ми поговоримо нижче.
Цінова категорія.
Дуже важливим аспектом є ціна (для ЛПР (особа, яка приймає рішення) мабуть найважливіший часто). Тут все просто і складно водночас:

Ціна = якість = продуктивність.

Якість = бренд = довгостроковість.

Виходить що те, що дорожче — той і краще. І в загальному це виправдано, але є нюанси. Купуючи ноутбук виробника НЕ ​​друкованих плат ми маємо (припустимо) 20% вірогідність його поломки,
а найстрашніша поломка — це поломка материнської плати (на другому місці північний міст). А купуючи плату на ноутбуці відомого своїми платами бренду, маємо 10% його поломки.
В деяких випадках 10% зовсім мало, але в деяких це критична цифра.
Як пересічний користувач я б не став акцентувати на бренд, бери той що подобається, навіть колір буде важливіше бренду. Але як людина досвідчена в електроніці — не скупіться заплатити за хорошого виробника.

Драйвера і утиліти.

Ось це дуже важливий момент. Важливість в тому, що драйвера на всі моделі знаходяться на офіційному сайті виробника. Мій досвід підказує що у компанії Asus знайти потрібний драйвер багато простіше, ніж у Toshiba.

А вже коли довелося шукати дрова на старенький MSI, то це було те ще задоволення. Так, є програми які автоматично встановлюють драйвера, але все ж дію своїми руками надійніше.

І на завершення, дана інформація не претендує на будь-які «намінаціі» і ні в якій мірі не є рекламною! Просто поділився своїми думками =)

Приємного прочитання.