Чи варто переплачувати за оригінальний блок живлення для ноутбука?

  • -

Чи варто переплачувати за оригінальний блок живлення для ноутбука?

Рубрики :Статті

З розвитком інформаційних технологій, така річ як ноутбук ставати просто необхідним атрибутом життя кожної людини. Обсяги продажів лептопів ростуть кожен рік.
Зараз існує велика кількість брендів і моделей ноутбуків. І хоч виробники ведуть переговори про створення єдиного стандарту блоків живлення для всіх моделей і брендів, поки моделей і варіацій БП для ноутбуків, таке ж безліч
А у нас згорів, потрібно терміново замінити, так як робота стоїть. Але який купити? Так щоб все працювало і не переплачувати.

Найпростішим і логічним рішенням, з точки зору користувача, виглядає універсальний блок живлення. Підходить для всього і вся, і навіть в автомобілі заряджає. На такому блоці можна змінювати вихідна напруга і силу струму. Різні насадки дозволяють підключати його майже до будь-якого пристрою.
При покупці даного типу зарядок, зверніть увагу на термін гарантії і ціну. Часом платою за універсальність, може бути якість. Велика кількість насадок, теж не завжди є гуд т.к вони губляться і сам кріплення (місце куди вставляються ці насадки на БП) поступово розхитується. Мій вердикт — якщо вже берете універсальний, беріть подорожче (ціна більше 40 у.е). Варіант — візьмемо за 20 у.о. універсальний, зазвичай закінчується лихослів’ям на адресу Китаю і всього, що там роблять.

Наступний тип OEM — блоки з низькоякісної пластмаси і другосортними компонентами. Їх легко відрізнити за запахом і зовнішнім виглядом. Це як російська рулетка, якщо пощастить — буде працювати. У них відсоток виходу з ладу 70/30 тобто кожен третій вилітає. Якщо ви живете недалеко від того місця де їх продають і бажаєте заощадити, можете сміливо купувати, якщо що поміняєте.

Вище по сходах якості тип HI-Copy. Заводська копія під оригінал, з дотриманням усіх стандартів та проходженням сертифікацій. Зовні вони не відрізняються від рідних блоків. Відсоток виходу з ладу 1/500. Розбирали, дивилися, начинка відрізняється від оригінальних блоків живлення, але зроблено надійно.
І останній тип — оригінальні блоки живлення для ноутбуків. Ті які йдуть в комплекті з ноутбуком. Звичайно найнадійніші зі всіх. Зазвичай виходить з ладу сам штекер або провід.

На відміну від Hi-copy в оригіналах є запас по потужності, отже, вони менше гріються і краще переносять перепади в мережі.

Купувати краще всього або Hi-copy, або оригінал. Економити купуючи універсальний блок або ОEM просто не вигідно. Якщо ви постійно носите ноутбук з собою, беріть Hi-copy — він легше, а стоїть на відсотків 30 дешевше.