Що таке “МАТЕРИНКА”

  • -

Що таке “МАТЕРИНКА”

Category : Статті

Як і в будь-якому стаціонарному комп’ютері, в ноутбуці материнська плата – одна з головних складових комплектуючих. Що ж таке материнська плата і чому вона така важлива? Материнська плата або, як її називають в побуті – материнка – це складна багатошарова друкована плата, до якої підключаються всі компоненти персонального комп’ютера, а також сервера початкового рівня. Іншими словами, материнська плата об’єднує в собі і координує роботу всіх комплектуючих ПК, незалежно від їх функціонального призначення. Але між стаціонарним настільним комп’ютером і переносним ноутбуком є одна значна відмінність: материнська плата першого дозволяє підключати всі комплектуючі (такі, як центральний процесор, контролери базових інтерфейсів вводу-виводу, оперативний пристрій (ОЗУ), контролери ОЗУ, накопичувачі (жорсткі диски), звукова карта, відеокарта і ін.), як зовнішні пристрої. Тоді як в ноутбуці, за рахунок його портативності – велика частина цих компонентів – є вбудованими. Тобто є частиною плати і не можуть бути відключені – простим витягуванням їх з індивідуального роз’єму або гнізда.
Основна складність з материнською платою ноутбука, або як її ще називають на комп’ютерному сленгу – мамою, полягає в тому, що при виході з ладу одного компонента, так просто його не знімеш і не заміниш. І вже тим більше не варто намагатися цього робити в домашніх умовах і самому.
Для початку розглянемо можливі причини поломки материнської плати:
Перепади напруги в мережі живлення.
Механічні пошкодження (коли комп’ютер упустили або чим-небудь вдарили).
Попадання сторонніх предметів в ноутбук (пролили напій, потрапили крихти від їжі тощо).
Перегрів ноутбука (трапляється при надмірно довгому його використанні)
Полетіла прошивка або перепрошивка BIOS або даних EEPROM (виникає при непрофесійному втручанні в систему).
Порушення правил по експлуатації пристроїв ноутбука.
Заводський брак.
У наведеному вище списку вказані можливі причини поломки ноутбука, які не стосуються поломки її окремих компонентів. При виході з ладу яких, ремонт проводиться, також після вилучення всієї материнської плати цілком.

Ви можете звернутись до нас за допомогою сторінки “Контакти”