Симптоми поломки інвертора

  • -

Симптоми поломки інвертора

Рубрики :Статті

Після того, як ноутбук був включений, і сталася завантаження операційної системи — монітор гасне і відключається.
Коли комп’ютер перебуває у включеному стані, відображення картинки на екрані дуже слабке, тьмяне і ледь помітне (в деяких випадках буває короткочасне повернення підсвічування, але рідко і не короткий проміжок часу). Іноді при слабкому постукуванні по верхній кришці ноутбука, зображення також починає блимати, або навіть з’являється на час.
При більш ранніх стадіях виходу з ладу інвертора, спостерігається мерехтіння зображення, мимовільна зміна контрастності і яскравості.
Одним з характерних симптомів, є звуковий супровід роботи ноутбука — не властиве для звичайної роботи писк або гудіння, в області нижньої частини екрану.
У сукупності з усіма перерахованими вище ознаками, можна відзначити характерний для даної поломки перегрів в області знаходження інвертора. (Нижня частина монітора ноутбука).

Як все виправити?

Дана поломка відноситься до категорії досить складних, що вимагають особливого підходу до її усунення. Саме тому, при виявленні вищевикладених симптомів у вашого «домашнього улюбленця», я настійно рекомендую звернутися в сервісний центр, для тестування на несправність і встановлення її точної причини. І в разі необхідності, подальшого ремонту, або заміни інвертора.
В середньому в сервісах, за ремонт інвертора з вас візьмуть від 200 гривень, залежить від складності поломки. Встановлення ж причини, тобто діагностика в більшості випадків здійснюється безкоштовно, але за умови, що обслуговування буде відбуватися в цьому ж сервісному центрі.

Заміна інвертора ноутбука

Якщо все-таки виникло непереборне бажання провести заміну інвертора в домашніх умовах і самостійно, наведу короткий посібник з цього процесу.
Щоб дістатися до інвертора, нам буде необхідна викрутка. З її допомогою ми знімаємо корпус верхньої кришки монітора, шляхом відгвинчування кріпильних гвинтиків (попередньо знявши заглушки).
Подальша дія вимагає особливої акуратності, щоб не зіпсувати екран ноутбука. Обидві частини верхньої кришки з’єднані за допомогою засувок, які потрібно роз’єднати. Для чого раджу використовувати вузький, але не металевий предмет.
Після від’єднання внутрішньої рамки (тримає екран), в нижній частині можна виявити пластину — мікросхему інвертора, і тримають її кріпильні гвинти, які також слід відкрутити.
Після цього розгортаємо (обережно) інвертор на себе і від’єднуємо наявний там шлейф зв’язку з материнської плати.
Якщо вашим завданням була — заміна, то звіряємо цифри номера знятого інвертора, з уже готовим на заміну, і якщо все збігається, то ставимо його на місце знятого.
Після чого проробляємо всю операцію в зворотному порядку.
Тепер, якщо проблема була саме в цьому, то можете насолоджуватися чистим, яскравим і барвистим зображенням на своєму ноутбуці, як і раніше. Поставивши, подумки, ще одну галочку в списку своїх особистих досягнень.

Якщо ж проблема залишилась, Ви можете звернутись до нас за допомогою сторінки «Контакти»