ЯК ЗМІНИТИ НА GOOGLE АБО ЗАБРАТИ ПОШУК ЯНДЕКС У OPERA

  • -

ЯК ЗМІНИТИ НА GOOGLE АБО ЗАБРАТИ ПОШУК ЯНДЕКС У OPERA

Рубрики :Новини

В останніх версіях браузера Opera по всій ширині експрес-панелі з’явився рядок пошуку Яндекс. Можливо, комусь пошуковий рядок і сподобалася, але багатьом користувачам він тільки заважає, особливо тим, хто вважає за краще користуватися пошуковою системою Google. Крім того, пошук в адресному рядку браузера ніхто не відміняв, тому пошуковий рядок тільки займає цінний простір експрес-панелі, який приємніше використовувати під звичні закладки часто відвідуваних сайтів. Найцікавіше, що розробники компанії Opera Software не передбачили можливість прибрати пошукову панель в стандартних налаштуваннях браузера. Видалення пошукової панелі можливо тільки в прихованих налаштуваннях Opera, а зміна пошукового рядка на Google здійснюється редагуванням файлів браузера. Саме тому в цій статті я розповім про те, як прибрати пошук Яндекс в Opera або як змінити його на пошук Google.

Як прибрати пошук Яндекс в Opera

Як я вже писав вище, для відключення пошукової панелі Яндекс необхідно зайти в приховані настройки браузера. Для цього треба зайти спочатку в звичайні налаштування Opera, натисніть Alt + P в браузері або клацніть зліва зверху на логотипі «Opera» і виберіть у списку «Налаштування». У вас відкриється стандартне вікно налаштувань Opera.

Настройки Опери

Для відображення прихованих налаштувань браузера доведеться скористатися досить хитрою комбінацією клавіш. Запам’ятайте або випишіть її на листок, також попередньо переведіть клавіатуру на англійську розкладку. Отже, у вкладці з настройками браузера послідовно натисніть такі клавіші (без ком): ↑, ↑, ↓, ↓, ←, →, ←, →, b, a. Якщо все правильно ввели, то у вас повинно з’явитися грізне вікно з попередженням про включення налаштувань для досвідчених юзерів. До сих пір мене мучить цікавість, навіщо розробники так ретельно приховали додаткові опції і навіщо таке страшне вікно. Але не хвилюйтеся, натисніть «Я розумію. Продовжити … ».

Настройки Опери

В налаштуваннях Opera з’являться раніше приховані настройки. Перед ними ви побачите сірий трикутник зі знаком оклику всередині. Знайдіть рядок «Приховати поле пошуку на Експрес-панелі» і поставте навпроти неї галочку.

як прибрати пошук Яндекс в Opera

Можете закривати вкладку налаштувань, панель пошуку успішно відключена.

Як змінити пошук Яндекс на Google в Opera

Для заміни пошукової панелі доведеться трохи підредагувати конфігураційний файл Opera. Для цього відкрийте за допомогою блокнота файл Local State, який знаходиться у вашому комп’ютері за наступним шляхом: C: \ Users (Користувачі) \ ІМ’Я КОРИСТУВАЧА \ AppData \ Roaming \ Opera Software \ Opera Stable \ для Windows 7 або C: \ Documents and Settings \ ІМ’Я \ Application Data \ Roaming \ Opera Software \ Opera Stable \ для Windows XP. Природно, в налаштуваннях вашого Windows повинні бути відкриті для показу приховані папки. Можете спростити завдання і просто скопіювати C: \ Users \ ІМ’Я КОРИСТУВАЧА \ AppData \ Roaming \ Opera Software \ Opera Stable \ Local State і вставити в адресний рядок провідника Windows, попередньо скоригувавши «ІМ’Я КОРИСТУВАЧА». У відкритому файлі Local State вам потрібно змінити лише два значення в рядках:

«Country»: «ru», (або «ua», або ще якось, залежить від вашої країни)
«Country_from_server»: «ru», (або «ua», або ще якось, залежить від вашої країни)

Поміняйте ці значення на «us», як показано на малюнку нижче.

Як змінити пошук Яндекс на Google в Opera

Збережіть зміни у файлі (Файл -> Зберегти). Перезапустіть Opera, замість пошукового рядка Яндекс повинен з’явитися пошук Google (якщо ви все зробили правильно, звичайно ж). На цьому все. Якщо знаєте спосіб простіше, пишіть нам і ваша стаття, від вішого імені з’явиться на сайті.