Причини виникнення проблем з роз’ємом живлення

  • -

Причини виникнення проблем з роз’ємом живлення

Рубрики :Статті

Як правило, відбувається поломка тих частин ноутбука, які використовуються найбільш часто. І однією з таких проблем є поломка роз’єму живлення. Почнемо з того, що дамо визначення — що взагалі таке роз’єм живлення. Взагалі роз’єм — це пристрій, призначений для підключення будь-якого іншого зовнішнього пристрою, за допомогою якого відбувається передача сигналів для встановлення взаємозв’язку. Безпосередньо ж роз’єм живлення ноутбука — це пристрій, що служить для підключення блоку живлення, що подає електричний струм для роботи ноутбука. Свого часу блок живлення необхідний для перетворення змінного струму з мережі електроживлення (тобто стаціонарної розетки) в струм змінної напруги, необхідний для роботи плат і мікросхем ноутбука. Використовується ж роз’єм живлення ноутбука, як для зарядки акумуляторної батареї, так і для забезпечення живлення пристрою, в обхід його, через блок живлення. Кріпиться він за допомогою пайки до материнської плати.
У слідстві такої важливості даного компонента ноутбука, його використання є регулярним. В середньому звичайний користувач чотири — шість разів на день включає і вимикає живлення. Що неминуче призводить до мікро люфту роз’єму, а згодом і до поломки.
Як зрозуміти, що виникли проблеми саме з роз’ємом живлення
Для того, щоб зрозуміти що у вас проблеми саме з роз’ємом живлення — не потрібно бути фахівцем і навіть знання з фізики тут не важливі. Я опишу основні ознаки даної поломки:
Ноутбук перестав заряджатися, або його зарядка відбувається тільки в певному положенні дроти блоку живлення, або самого з’єднання блок живлення — роз’єм.
Ноутбук перестав включатися взагалі, або вимикається після декількох секунд роботи.
Нижче наведемо можливі і найбільш ймовірні причини появи таких поломок, за ступенем ймовірності
І найбільш часта причина — неакуратність, при відключенні і підключенні до ноутбука блоку живлення
Перегини штекера підключеного до роз’єму блоку живлення.
Падіння, удари і інші механічні пошкодження ноутбука.
Брак при ремонті, погана якість пайки.
Заводський брак.
Але і в таких випадках, бажана діагностика ноутбука в сервісному центрі, так як є ймовірність, що зламаний НЕ роз’єм, а перегорів блок живлення. Самостійне ж тестування, типу спробую блок живлення від старого ноутбука — може закінчитися плачевно. Тому що вихідна напруга для кожної моделі ноутбука різний, також, як і сила струму, що може привести до згорання плат комп’ютера.
Найпоширеніше напруги, для живлення 18,5 або 19,0 вольт, але також, досить часто зустрічаються і апарати, що живляться від 15 вольт, 16 вольт, 19,5 вольт, 20 вольт, а деякі ноутбуки фірми Apple і від 24 вольт.

Зверніться до нас за допомогою сторінки «Контакти»