Міфи про жорсткі диски, придумані користувачами

Міфи про жорсткі диски, придумані користувачами

Рубрики :Статті

  Звертаючись в комп’ютерні сервіси, деякі користувачі вірять помилкам, за якими можуть виникнути неполадки. В основному вони пов’язані з жорсткими дисками.
Перше питання, яке мучить відвідувачів сервісів, це те, що часте форматування жорсткого диска, призводить до його поломки. Цю роботу можна проводити скільки завгодно, і ні одна з них не тягне за собою плачевних наслідків. Пошкодити жорсткий диск можна тільки під час роботи, якщо випадково його потрясти. Так само користувачі цікавляться тим, що, чи не може потрапити пил в жорсткий диск, коли проводяться роботи щодо форматування.
Другий міф, який сформували клієнти комп’ютерного сервісу, це те, що якщо на жорсткому диску мають пошкоджені ділянки, то якщо відформатувати його, вони збільшаться ще більше. Така інформація має цілком з’ясовні підстави. Форматування приводить до більшої кількості виконуваних операцій, і ускладнює ситуацію з неполадками. Простіше кажучи, форматування жорсткого диска — це якийсь стрес для нього. Але після завершення цієї послуги з сервісу, він приходить в нормальний стан. Тому, цей міф можна вважати наполовину правдою.
Третій міф, який повністю не має пояснень — це якщо качати різне програмне забезпечення з Інтернету, значить наблизити жорсткий диск до смерті. Жорсткий диск — це постійні обертання диска, і не важливо, звідки і для чого гойдаються програми. Головне, щоб в системі стояв пристойний антивірус, ефективний. Тоді його життя не збільшитися, але точно збережеться довше, ніж без антивіруса.
Четвертий міф — перебої з електрикою призводять до перебоїв в жорсткому диску. При відключенні живлення, hdd автоматично припиняє роботу, що захищає його від різного роду неполадок. Якщо це і може виявитися правдою, то тільки з дуже старими жорсткими дисками. І при тому, якщо в цей час на нього записувалася інформація. Але і її можна відновити за допомогою спеціальних програм.
Наступний, п’ятий міф, говорить про те, що дешевий і неякісний блок живлення повільно, але вірно «вбиває» жорсткий диск. Можливо, але тоді невелика поправка — він вбиває його негайно, а цілеспрямовано і швидко. Такий блок живлення не забезпечує повноцінної роботи, а це небажано.
Міф шостий — при читанні або завантаженні даних, пластини hdd крутяться, не перестаючи, а після введення комп’ютера в режим очікування вони зупиняються. Це не так. Вони перестають рухатися тільки тоді, коли вимикається сам ПК. Тому, небажано залишати його в цьому стані надовго, інакше життя жорсткого диска, а значить і комп’ютера в цілому, стане коротшим.
Сьомий міф, говорить про те, що послуга форматування інформації майстром-непрофесіоналом, може привести до відновлення збоїв в роботі. Ні, щоб відновити ці дані, потрібно провести капітальні роботи в форматуванні, і краще за все з цим звернутися до професіоналів IT-центру Chip-com.
Всі ці міфи мають якийсь достовірний грунт, але в кожному разі можна знайти вихід із ситуації, або спростувати його логічно. У всякому разі, з усіма питаннями потрібно звертатися тільки до професіоналів в комп’ютерному справі, і тільки до перевірених сервісів.

Для того щоб звернутись до нашого сервісного центру, перейдіть на сторінку «Контакти»