Перегрів ноутбука

Перегрів ноутбука

Category : Новини

Перегрів ноутбука

Система охолодження покликана не допускати перегріву вузлів ноутбука і її стабільна робота – запорука довгого і швидкої роботи вашого комп’ютера. Система охолодження складається з кулера, трубки з рідиною (охолоджуючий контур), термопасти між процесором і материнською платою і вентиляційних отворів в корпусі ноутбука.
Важливо, щоб всі ці елементи були справні, тому що порушення роботи одного з них приведете до виникнення дисбалансу в системі охолодження комп’ютера, його перегріву і збоїв в роботі. Основними ознаками поломки одного з елементів системи охолодження є:

  • Вимкнення ноутбука після декількох хвилин роботи.

Причиною цього є перегрів системи, що призводить до мимовільного відключення. Для вирішення цієї проблеми необхідно зробити повну очистку ноутбука і змінити термопасту між процесором і материнською платою. Ще можливою причиною даної неполадки може бути поломка кулера. У цьому випадку необхідна його заміна на новий.

Дефекти зображення на екрані.

Дана проблема викликана відшаруванням процесора відеокарти від материнської плати внаслідок високих температур всередині ноутбука. Через це сигнал між відеокартою і «материнки» втрачається і в підсумку – брижі або смуги на екрані. В цьому випадку необхідно припаяти процесор відеокарти до материнської плати, але робити це варто в спеціалізованих центрах, тому що можна пропалити «материнку» і тоді доведеться міняти всю плату, а це вельми дорого.

Не працюють порти або не включається ноутбук.

Це може бути викликано тим, що внаслідок перегріву згоріла мікросхема «Південний міст», яка відповідає за роботу портів ноутбука і його старт. Якщо «Південний міст» буде повністю виведений з ладу, то ноутбук просто не включатиметься.
Також може згоріти мікросхема «Північний міст», яка відповідальна за зв’язок ноутбука з оперативною пам’яттю і відеокартою.
При поломці цих мікросхем проводиться їх заміна на нові.
Для профілактики цих несправностей варто дотримуватися простих правил:
робити хоча б раз на рік повну очистку ноутбука від бруду і пилу, міняти термопасту між процесором і материнською платою. Це справа рук професіоналів, у яких є всі необхідні засоби (викрутки, мастила) і навички.
здійснювати періодично вологе прибирання в кімнаті. Це скоротить кількість пилу, яка потрапляє в ноутбук.
при роботі за ноутбуком стежити за тим, щоб не були закриті вентиляційні отвори в корпусі. Таке ймовірно, якщо ноутбук лежить на дивані накритим м’якою ковдрою. А також необхідно стежити за тим, що вентиляційні отвори не забиті пилом, волоссям або вовною домашніх тварин.
Дотримання цих нескладних правил продовжить добру службу вашого ноутбука.


1 Comment

Пропонуємо вам великий спектр послуг з ремонту ноутбуків | IT центр "Chip-com"

Травень 23, 2016 at 12:13 pm

[…] Ремонт ноутбука може знадобитися також при перегріванні, або ж механічному втручанні. Якщо з вашим ноутбуком […]