Безкоштовні аналоги платних програм для Windows

  • -

Безкоштовні аналоги платних програм для Windows

Category : Статті

Як прожити без Скайпу, Фотошопа і Неро? Якщо багато потрібних програми для Windows платні, це ще не означає, що вам доведеться розщедрюватися або постійно завантажувати обмежені версії. Адже є безкоштовні аналоги.

І вони нітрохи не гірше за своїх розрекламованих товаришів. А в чомусь, можливо, і краще. Отже, представляємо вам огляд, до якого увійшли кращі аналоги платних програм для Windows, без яких повноцінне життя користувача, здавалося б, була б немислимою.

Аналог Photoshop – GIMP

Слово «отфотошопіть» давно стало прозивним. Але встановлювати програму, від якої сталось таке дієслово, щоб зробити зі звичайної фотографії щось дуже гарне або прикольне, зовсім необов’язково. Навіщо платити більше або задовольнятися пробною версією, якщо є така прекрасна альтернатива як GIMP? Її функціонал включає всі інструменти, необхідні для обробки зображень.

gimp

Робота з шарами, ретуш, зміна яскравості, насиченості, розміру, видалення ефекту «червоних очей», родимок і прищиків, комбінування ефектів, мікшер каналів, зручний інтерфейс і багато іншого – все це пропонує меню GIMP.

Аналог FineReader – CuneiForm

Встановлювати пробну версію Файнрідера, щоб розпізнати лише 50 сторінок або розщедритися на платну? Ні, це не по-нашому. Краще завантажити безкоштовний аналог FineReader – OCR CuneiForm.

cuneiform

Цей софт здатний розпізнати ксерокопіювати або сфотографований текст на 20 мовах, при цьому зберігаючи структуру документа з таблицями і зображеннями. Програма визначає всі відомі шрифти (в тому числі книжкові та з друкарської машинки), працює навіть зі знімками поганої якості і застосовує словникову перевірку.

Аналоги WinRAR – 7-ZIP і HaoZIP

Потрібно розпакувати завантажений архів з грою або робочими докуменатмі? А, може бути, «впихнути невпіхуемое» на пошту або знімний носій? Безкоштовний архіватор 7-ZIP – до ваших послуг.

haozip

З його допомогою ви швидко розпакуєте архіви в популярних форматах RAR, XAR, ZIP, 7z, ARJ, HFS, ISO. А також запакуете в ZIP, 7z, GZIP, BZIP2 і TAR. Дещо більше розширень доступні в іншому безкоштовному архіваторі – HaoZIP. Але ось російськомовний інтерфейс там відсутній.

Аналог Radmin – TeamViewer

Без цього софта не обходяться системні адміністратори. Хоча це ПО стане в нагоді і звичайним користувачам, яким може знадобитися доступ до домашнього комп’ютера, коли самі вони на роботі або на відпочинку, наприклад.

Аналог Radmin TeamViewer – це програма для віддаленого доступу на ПК. З її допомогою ви можете зайти на один комп’ютер з іншого, яке б відстань їх не розділяло (аби вони перебували в Мережі). Ви зможете управляти віддаленої машиною і робити на ній всі операції, як ніби сидите за нею. Також прога дозволяє обмінюватися файлами і встановити відеозв’язок по web-камері.

teamviewer

Аналог Nero – Ashampoo Free

Одне з найвідоміших програм для запису дисків – це Nero. Але повний пакет програмних засобів – платний. Як же «наварити» жодних розробників? Запросто – завантажити аналог Nero Ashampoo BurningFree. Цей рекодер також чудово записує CD, DVD і Blue-Ray. Крім того, ви зможете створювати копії та образи дисків, зберігати проекти, прати вміст, переносити композиції і фільми з дисків на ПК і працювати в режимі мультисессии.

Аналог Sound Forge – Audacity

Потрібна професійна програма для запису і редагування звуку типу Sound Forge, але безкоштовна? Для супер-профі новини невеселі. Без платного софта тут не обійтися. Максимум – завантаження пробної версії, як в тому ж Adobe Audition. А ось більшості користувачів варто уважніше придивитися до програми Audacity. Вона якісно пише звук з мікрофона або лінійного входу. Також до ваших послуг – робота в проекті з кількома звуковими доріжками. Доступні функції обрізки, відомості, міксуванні, настройки якості і застосування ефектів. Крім того, результати роботи можна зберігати в різних форматах.

Аналог ACDSee – IrfanView

Хороша програма для перегляду зображень сьогодні стоїть чимало. На жаль, не тільки в переносному, а й у прямому сенсі. За якісного переглядача начебто ACDSee з користувачів стягують плату. Однак є і безкоштовний софт, здатний задовольнити запити самого вимогливого користувача.

Приклад тому – IrfanView. Ця програма відкриває всі популярні формати фотографій і картинок з Інтернету. Її інструменти дозволяють проводити такі операції як поворот, обрізання, зміна розміру, пакетне перейменування або конвертація форматів, перегляд слайд-шоу, застосування ефектів.

Аналог Alcohol 120 – DAEMON Tools Lite

Емулятор дисковода для CD / DVD найчастіше необхідний любителям комп’ютерних ігор. Адже, як правило, при запуску гри потрібно наявність інсталяційного диска. Обійти це правило допомагають спеціальні програми на зразок Alcohol 120. Ось тільки «Алкоголь» – платний. Але, хвала Ктулху, у нас є DAEMON Tools Lite. Ця розробка досить швидко створює віртуальні дисководи, підтримуючи всі популярні образи: ISO, CUE / BIN, MDS, CDI, CCD, BWT, NRG і PDI.

Аналог Auslogics Boostspeed – CCleaner

Навіть сучасний високопродуктивний комп’ютер після кількох місяців роботи починає ледь помітно, але все ж «пригальмовувати». Це неминуче – зайві ярлики, невидимі дані з Інтернету, що дублюються файли і помилки в реєстрі – все це позначається на працездатності системи. Тому для оптимізації Windows потрібно запускати відповідну утиліту. CCleaner не поступається по функціоналу і ефективності платній Auslogics Boostspeed. Аналог упорядкує реєстр (створивши, про всяк випадок, копію), видалить всі сліди перебування в Інтернеті і звільнить місце на жорстких дисках від непотрібних файлів.

Аналог Powerpoint, Excel і Word – OpenOffice

Раз вже так вийшло, що у вас немає ліцензійного пакета від Майкрософт, потрібно подумати, чим його можна замінити. Відмінним варіантом може бути пакет офісних додатків OpenOffice, який ні в чому не поступається Microsoft Office. Більш того, крім текстового редактора, табличного процесора і програми для створення презентацій, ці програми включає математичний редактор формул, програму для малювання і софт для роботи з базами даних.

Інтерфейс кожної програми інтуїтивно зрозумілий, кнопки, закладки команди в меню – практично такі ж, якими ви звикли їх бачити в стандартному пакеті ліцензійної Windows. Доведеться звикнути хіба що до назв програми: замість Word – Writer, Excel – Calc, PowerPoint – Impress. Важливо також відзначити, що OpenOffice дозволять відкривати, редагувати і зберігати документи самих різних «офісних» форматів, в тому числі і стандартних для Microsoft.

Аналог Corel Draw – Inkscape

Якщо ви замислювалися про те, чим безкоштовним можна замінити Corel Draw, варто звернути увагу на Inkscape. Цей графічний редактор за функціоналом практично не поступається «Корелу». Вибір і копіювання кольору, вставка стилю, редактор градієнта, маркери контуру, обробка тексту, різні фільтри і ефекти – все це надає дана програма. Ви зможете створювати приголомшливі технічні та художні малюнки, які, до того ж сумісні з форматами XML, CSS і SVG. Ну а що стосується формату самих зображень, то вони можуть бути в JPEG, PNG, SVG, PDF, BMP, GIF, XPM, WMF і інших. Примітно також, що Inkscape передбачає колективне малювання – використовуючи протокол XMPP (Jabber), ви зможете створювати векторну графіку разом з друзями або колегами.

Тепер ви знаєте, що незамінний софт – рідкісний виняток. І коли вам в черговий раз скажуть, що потрібно встановити платну програму, згадайте, що ви тут прочитали. Тепер розробники не зможуть вас … обдурити. Адже яке це приємне відчуття, коли усвідомлюєш, що завантажив гідну програму абсолютно безкоштовно в той час, коли хтось за подібний продукт змушений був розщедритися.