Як подивитися температури відеокарти?

  • -

Як подивитися температури відеокарти?

Category : Статті

Як подивитися температури відеокарти?

 

У комп’ютері протікає величезна кількість процесів, для реалізації кожного з яких потрібно певний ресурс. Чим більш серйозним є процес відтворення відео, тим вище виявляється навантаження на ядро ​​відеокарти, отже, збільшується значення температури, з якою працює обладнання.

Не заряджається акумулятор ноутбука

Робоча і критична температура роботи відеокарти

 

Перш ніж розглядати питання визначення поточного значення температури відеокарти, варто уточнити, яким власне воно повинно бути. Важливо відзначити один момент – для роботи відеокарти в нормальному режимі робоча температура може відрізнятися. Залежить це від самого обладнання, виробника, конфігурації.

Для стаціонарного комп’ютера відеокарта функціонує з нормальною температурою в межах 55-65 градусів. Показник варіюється в безпосередній залежності від встановленого елемента охолодження, а також потужності. Наприклад, можна відзначити робочу температуру відеокарти моделі ATI2600, яка на персональному комп’ютері показує значення в межах 56-62 градуси. Якщо ж відеокарта перевантажена, має місце перегрів, що негативно позначається на показниках роботи процесорів.

 

Перегрів відеокарти

На ноутбуках показник температури для відеокарти приблизно на 10-20 градусів вище, ніж чим у устаткування, встановленого на персональному комп’ютері. У цьому випадку, початок береться вже з показників 70-75 градусів (у окремих випадках і вище). Пов’язано це з тим, що штатна система охолодження ноутбуків дещо слабше, ніж у стаціонарних комп’ютерів. На ігрових ноутбуках показник температури може також дещо змінюватись, стандартним є значення в 75-80 градусів. Доведеться використовувати спеціальні додаткові механізми і способи охолодження, щоб гарантувати стабільну і безпечну роботу ноутбука.

Ось показники норми виходячи з моделі відеокарти:

Не заряджається акумулятор ноутбука

Нагрівання різних моделей відеокарти при однакових умов

Критичне значення температури відеокарти відмінне від робочого на 20-25 градусів:

Для персонального комп’ютера цей показник буде трохи вище, ніж для ноутбука, і складе в межах 100-105 градусів. Це показник, який відеокарта може витримувати виключно в короткостроковому режимі, отже.

Для ноутбука даний показник принципово не відрізняється, але деякими виробниками може вказуватися критичне значення в межах 110-120 градусів. Робота відеокарти на критичній межі може тривати у випадку з ноутбуком нетривалий період часу, але високим є і ризик передчасного виходу агрегатів з ладу.

 

При інтенсивній роботі в режимі високої температури може згоріти ядро ​​процесора, вийдуть з ладу і окремі складові частини обладнання.

Показник не є точним, так як виробники працюють над створенням більш потужних типів пристроїв, здатних витримувати підвищені температури. Отже, значення температури для старих пристроїв буде принципово відрізнятися від аналогічних показників тільки вже для сучасних агрегатів. Параметри нормальної і критичної темпера66тури для відеокарти варто обов’язково уточнювати у продавця комп’ютерного магазину при придбанні конкретної моделі відеокарти.

 

Які критерії говорять про підвищену температуру обладнання?

Забезпечувати систематичний контроль над роботою відеокарти з дотриманням оптимального температурного режиму користувачеві досить складно. Пов’язано це з певною проблематикою щодо настройки та навіть пошуку системи повідомлень – іноді доводиться «перелопатити» багато опцій на «Панелі управління», щоб знайти заповітний режим діагностики системи. Так, визначити кілька ключових критеріїв, при яких можна гарантовано відзначити підвищення температури до максимального показника:

Комп’ютер / ноутбук несподівано вимикається, перезавантажується. Чому так відбувається? Все гранично просто – на сучасному пристрої встановлена ​​система безпеки, яка не дає обладнанню вийти з ладу при першій же перевантаження. Наприклад, якщо досягається значення температури в 120 градусів, система діагностує даний показник роботи і відключає комп’ютер / ноутбук, діючи на попередження.

Особливо необхідно бути насторожі в літній період часу, коли крім параметрів роботи, на стан комп’ютерного обладнання впливає також і значення температури навколишнього середовища. Як показує практика, ризик виходу з ладу комп’ютерного обладнання в спекотні місяці збільшується приблизно на 30%.

Однією з причин мимовільного підвищення температури стане некоректно встановлений і підібраний драйвер. Встановлювати його необхідно виключно з офіційного диска, який постачається в комплекті разом із самою відеокартою. Правда, виникають ситуації, при яких диск втрачається. У такому випадку потрібно самостійно шукати драйвер. Найкраще, скористатися запропонованим функціоналом офіційного ресурсу виробника.

Правильний вибір драйвера підвищує критерій надійної експлуатації будь-якого обладнання, і це необхідно враховувати, встановлюючи відеокарту на свій ноутбук / комп’ютер.

Програма для перевірки температури нагріву відеокарти

Для забезпечення зручності роботи потенційного користувача, розробниками пропонується ряд унікального за своїм функціоналом програмного забезпечення, за допомогою якого забезпечується перевірка стану температури не тільки відеокарти, але також і процесора, жорсткого диска.

Кращою програмою для аналізу є AIDA64, що отримала популярність серед користувачів. Програма пропонує найякіснішу і повноцінну оцінку працездатності. Виконати перевірку поточного значення температури роботи відеокарти досить просто – потрібно лише знайти в меню управління опцію «Температури» і переглянути показник.

Ремонт ноутбуків Львів

У меню, користувач побачить скорочення, поруч з якими вказуються значення температури. Все просто – там, де вказується значення для обладнання, позначеного як «Діод ДП», відображує як раз поточне значення температури відеокарти. Відповідає встановлене обладнання саме за відображення графіки, подачу зображення і його якість, а сама абревіатура «ДП» розшифровується як «графічний процесор».

На окрему увагу заслуговує оцінка показників температури при проведенні спеціального тесту. Подібним функціоналом користуються досвідчені користувачі, коли необхідно визначити стан системи, виявити найбільш проблемні зони роботи для кожного окремого компонента. В опціях програми є окреме меню «Тест», в якому можна встановити значення максимального навантаження на систему:

Ремонт ноутбуків Львів

Тривалість тесту складає всього лише п’ять хвилин (можна почекати більше часу, але це необов’язково), після чого режим вимикається. На графіку відображається робота всіх значущих компонентів системи (процесор, відеокарта, жорсткий диск), для кожного з яких виводиться власна шкала. Саме там і можна побачити наочно періодичність зміни температури на конкретному проміжку проведення тестування.

Ремонт ноутбуків Львів

Використання програмного забезпечення істотно спрощує контроль над працездатністю обладнання, встановленого на комп’ютері або ноутбуці.

Про AIDA64 і інших програмах, за допомогою яких можна дізнатися температуру відеокарти, можна дізнатися з відео-інструкції:

Заходи забезпечення безпеки при роботі з відеокартою

Щоб не допускати перевантажень відеокарти, передчасного виходу елемента з ладу, обов’язково варто виконувати наступний комплекс заходів:

Один раз протягом півроку виконувати повноцінну чистку вентиляції, а саме, прибирати пил радіатора, знімати залишилася мастило, замінювати її новою. «Проганяють» вентиляція досить просто навіть в домашніх умовах. Буде потрібно тільки пензлик, викрутка, нова термопаста, а також розуміння того, де в конструкції ноутбука розташовується відеокарта.

Як джерело перегріву служить не тільки наявність пилу в радіаторі використовуваної відеокарти, але і недостатня вентиляція системи. Щоб це встановити, необхідно послідовно перевірити показник працездатності вентилятора, встановленого в складі системного блоку. Перевірка параметрів роботи вентилятора здійснюється безпосередньо на центральному процесорі, як і аналіз усіх радіаторів, встановлених в системному блоці. Зробити таку перевірку можна за допомогою використання додаткових утиліт або «на дотик».

У тому випадку, коли системний блок встановлюється безпосередньо на підлозі, слід частіше здійснювати чистку системи. За своїм принципом роботи вентилятор являє аналог звичайного пилососа, адже з його допомогою здійснюється пропуск повітряного потоку і випуск гарячих потоків назовні. Пилозбірником при цьому служать всі елементи, розташовані в системному блоці комп’ютера, всередині ноутбука.

Для ноутбука передбачено кілька основних способів уберегти обладнання від небажаної перевантаження. Як показує практика, найоптимальнішим з них є установка додаткової системи охолодження (підставки з вентиляторами). Подібна підставка забезпечить відсутність перегріву не тільки відеокарти, але також і процесорів, жорсткого диска, які знаходяться в групі ризику під час роботи.

Ремонт ноутбуків Львів

Зверніть увагу! Поради про те, яку вибрати відеокарту і як правильно її встановити в комп’ютер. Якщо немає можливості виконувати всі рекомендації по обслуговуванню самостійно, слід скористатися сервісом фахівців. Але проводити таку операцію необхідно не рідше ніж на півроку, в іншому випадку проблеми неминучі.